מרפאת שיניים באשקלון

כירורגיה

במרפאה הרב תחומי לשיקום הפה מבוצעות פעולות כירורגיות בהרדמה מקומית, בין הטיפולים:

השתלה ושיקום על שתלים

השתלות שיניים באשקלון

השתל הוא מבנה מטיטניום טהור שמטרתו לאחר שהוא מוחדר ללסת בקידוח להיקלט ע"י העצם ולהשלים חוסר של שן בודדת, מספר שיניים ועד מצב של שיקום לסת שלמה על שתלים.

תהליך הקליטה של השתל הוא תהליך ביולוגי של בניית עצם מסביב לשתל אשר אורך כ- 3 חודשים ורק לאחר מכן ניתן לבצע את השיקום הקבוע.

סוגי שאלות ומושגים:

  • השתלה רגילה- במצב שבו חסרה שן וקיימת עצם בריאה, העקירה בוצעה לפני יותר מ3 חודשים והעצם נסגרה
  • השתלה מיידית- כאשר עוקרים שן ומיד לתוך אזור העקירה מחדירים שתל. יתרון השיטה הזאת הוא חיסכון בזמן וחסכון באובדן עצם שמתרחש לאחר העקירה. שיטה זאת אפשרית רק במקרים ספציפיים שבו אין תהליך דלקתי בעצם ובדרך כלל בשיניים עם שורש אחד.
  • השתלה עם העמסה מיידית- הכוונה להשתלה רגילה או מייידית אשר מלווה בבניה של גשר או תותבת זמנית באותו היום של ההשתלה. בצורה הזאת אנחנו דואגים לשיקום מיידי ולנוחות המתרפא המקסימלית.

 

הרמת סינוס

sinus_lift

פעולה כירורגית שמטרתה לאפשר לנו לבצע השתלות באזורים אחוריים בלסת העליונה שבהם הסינוס המקסלירי (חלל האף) בולט לתוך העצם של חלל ופה ואין מספיק עצם לבצע השתלה.

בשיטה זו דרך חלל הפה פותחים פתח קטן למערת האף, מזיזים את רירית האף מבלי לפגוע בשלמותה ובחלל שנוצר ממלאים עצם מלאכותית הגורמת לבניית עצם בכל האזור ולאחר 6 חודשים של התגבשות ניתן לבצע באזור זה השתלה.

 

השתלת עצם

השתלת עצם באשקלוןבאזורים בהם חסרה עצם, עצם צמחה בצורץ אוכף לאחר עקירה, עצם דקה שאיננה מאפשרת השתלה, ניתן לבצע השתלת עצם בכל הכיוונים על מנת לעבות את האיזור ולאפשר לו לקלוט את השתל בעתיד.

זמן הריפוי בדומה להרמת סינוס הוא 6 חודשים ורק לאחר מכן ניתן לבצע שתל.

עקירות

akiraמרפאתינו מקבלת הפניות לכל סוגי העקירות ממספר מרפאות באשקלון והסביבה.

על מנת לבצע עקירות כירורגיות מורכבות דרושה מיומנות מיוחדת והרבה ניסיון בעיקר כשמדובר בשיני בינה כלואות, כלואות למחצה, שיני בינה הנוגעות בעצם וכו'.

כרורגיות מסובכות וכל פעולה הנדרשת בחלל הפה

רופא שיניים אשקלון

  • חשיפה של שיניים כלאות- לצורך אורתודנטי (יישור שיניים) שיניים כלואות שאנו רוצים להביא לקשת השיניים ללא עקירתן
  • ביופסיות- כחלק מהגוף גם בחלל הפה סדרה שלמה של מחלות סיסטמות, גידולים שפירים וממאירים. במרפאתינו ניתן לקבל אבחון ראשוני וטיפול אבחנתי לצורך תחילת הטיפול בהתאם למחלה.
  • כריתת דוסטות וכריתת סם חוד השן במקרים של זהומים.
  • החלקת רכס כהכנה לביצוע תותבת